ANA MENÜ
AKUPUNKTUR

PROF. DR. KAYA ÖZKUŞ

Özgeçmiş

– 1963 İstanbul’da doğdu.

– 1975 Giresun Gazi Paşa İlkokulu’ndan mezun oldu.

– 1980 Haydarpaşa Lisesi’nde orta öğrenimini tamamladı.

– 1986 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde eğitim görerek)mezun oldu.

– 1989 Anatomi uzmanı oldu.

– 1991 Akupunktur çalışmaya başladı.

– 1992 Akupunktur uygulama sertifikası aldı. Anatomi Doçenti oldu.

– 1993 Akupunktur Derneği Başkan yardımcısı seçildi. Kore’nin Seoul kentinde yapılan WFAS Uluslararası Akupunktur Sempozyumu’na katıldı.

– 1994 Türkiye’de ilk defa 30-4-1994 – 21-5-1995 tarihleri arasında tamamlanan 4 dönemde yapılan 100 saatlik teorik ve pratik akupunktur eğitim seminerlerinin organizasyonu ile görevlendirildi. Eğitime aktif olarak katıldı. İstanbul’da düzenlenen ICMART Uluslararası Akupunktur Kongresi’ne katıldı.

– 1995 İstanbul’da gerçekleştirilen WFAS Uluslararası Akupunktur Sempozyumu düzenleme komitesi başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

– 1996 Bulgaristan’ın Sofya kentinde ICMART Uluslararası Akupunktur Sempozyumu’na katıldı.

– 1997 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin talebi doğrultusunda Trakya Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen akupunktur seminerlerinin organizasyonu ve eğitim komitelerinde görev aldı. Her iki eğitim seminerlerine katılan doktorların sertifikaları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Pekin’de WFAS Uluslararası Akupunktur Sempozyumu’na katıldı. Pekin ve Şangay’daki akupunktur hastanelerinde gözlem yapabilme imkanı buldu.

– 1998 Anatomi profesörü oldu.

– 2002 Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde başlayan akupunktur eğitim seminerlerinde eğitmen olarak görev aldı. İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’da, Türkiyede ilk defa üniversite senatosu onayı ile kurulan Akupunktur Uygulama ve Araştırma Birimi’nin kuruluşunda görev aldı. II. Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongresi’nin genel sekreterliğini yaptı.

– 2004 III. Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongresi’nin bilimsel komite başkanlığını yürüttü.

– 2005 Sağlık Bakanlığı’nın izni ile İ.Ü. CTF Akupunktur Uygulama ve Araştırma Birimi’nde organize edilen akupunktur eğitiminde eğitim koordinatörü ve eğitmen olarak görev yaptı.

– 2006 15-17 eylül de gerçekleştirilen IV. Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongresi’nin 2.başkanlığını yaptı.

– 2008 V. Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongresi’nin başkanlığını yaptı.

– 2010 IV.Uluslararası Katılımlı Ulusal Akupunktur Kongresinin onursal başkanlığında bulundu.

– Hala görev almakta… Prof.Dr. Kaya Özkuş halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak ve muayenehanesinde akupunkturist olarak çalışmaktadır.

Evli ve iki çocuk sahibidir.

Cevapla

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>